• 16. SONBAHAR GÖCEK YARIŞ HAFTASI - 10 KASIM ATATÜRK KUPASI " 05 - 10 KASIM 2018"
S P O N S O R L A R I M I Z
Haber ve Duyurular
15. Audi Sonbahar Göcek Yarış Haftası - 10 Kasım Atatürk Kupası
SONBAHAR GÖCEK YARIŞ HAFTASI’nda usta yelkencilerin büyük heyecanı 15. yıl coşkusu ile başlıyor Göcek Yat Kulübü’nce her yıl düzenlenen 10 KASIM ATATÜRK KUPASI yelken yarışları 15. yılında, Göcek koyları ve Fethiye körfezinde 06 – 09 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Akdeniz’in en geniş uluslararası marina ağına sahip Doğuş Grubu Marinalarından D-Marin Göcek ev sahipliği ve BAŞARAN Otomotiv ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek SONBAHAR GÖCEK YARIŞ HAFTASI – 10 Kasım Atatürk Kupası yelken yarışlarına katılım çok yüksek. Yaklaşık 1 ay önce kapatılan yarış kayıtlarına göre 73 tekne ve 550 yelkencinin kıyasıya mücadelesi 07 Kasım sabahı Göcek koyunda start alacak. Yat sınıfında her yıl 3 büyük yarış düzenleyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etme başarısı gösteren, aynı zamanda bünyesindeki hareketli salma yelken okulu ile, denizcilik ve yelken camiasına yüzlerce genç sporcu yetiştiren Göcek Yat Kulübü, 12 farklı ülkeden gelen yelkencileri, Göcek bölgesinin eşsiz güzellikteki koylarının çekiciliği ve masmavi sularında bu yıl 15. kez bir araya getiriyor.
DOSTLUK KAZANDI - RIXOS SAILING GÖCEK CUP 2017
Rixos Sailing Cup Göcek 2017, 10 - 13 Ekim tarihleri arasında Rixos Premium Göcek'te "Dostluk Kazansın" sloganı ile yelken severlerle buluştu. Sponsorluğunu Nissan, #birliktegüzel, Godiva, Power FM ve Marintürk'ün üstlendiği organizasyonda 22 tekne ve 150 sporcu kıyasıya yarıştı. Rixos Premium Göcek'in ev sahipliğinde Akdeniz bölgesinin huzurlu doğası ve denizine sahip Göcek koyunda gerçekleşen Rixos Sailing Cup 2017, ikinci kez yelken severlerle buluştu. Yarışçılar, Türkiye Yelken Federasyonu, Göcek Yelken Kulübü ve hakem komiteleri tarafından RIXOS harflerinden oluşturulan yarış parkurunda kıyasıya yarıştı. Dünyada ilk kez harflerden oluşan bu zorlu parkurda, yelkenler İzkayası Mevkii'nden start aldı. Nissan, #birliktegüzel, Godiva, Power FM ve Marintürk sponsorluğunda Göcek'in mavi sularında gerçekleşen Rixos Sailing Cup 2017'de 22 tekne ve 150 sporcu mücadele etti. 10 Ekim'de pop müziğin sevilen ismi Burak Kut'un sahne aldığı açılış partisi ile konuklarına merhaba diyen Rixos Sailing Cup Göcek, 11 Ekim'de rock ve jazz müziğin sevilen ismi Su Soley ile devam etti. Birbirinden çekişmeli yarışlar ve eğlenceli aktivitelerin ardından 13 Ekim'de Kargalar Kafeste'nin sahne aldığı ödül töreni ve kapanış partisiyle sona erdi.
RIXOS Sailing Cup Göcek 2017
1 yıl önce, ”Rixos Sailing Cup” ile hayatında hiç fırsat bulamamış, cesaret edememiş veya aklına bile getirmemiş herkesi yelken heyecanına davet ettik ve “dostluk kazansın!” dedik. Türkiye Yelken Federasyonu, Göcek Yelken Klubü ve hakem komiteleri ile birlikte belirlediğimiz, Rixos’un X’inden yola çıkan zorlu bir yarış parkuru ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Beklediğimizden yüksek bir katılım ile hem misafirlerimizi mutlu ettik hem de yelken dünyasında Rixos farkıyla hazırlanan gecelere yelken açtık. Heyecan yeniden başlıyor! Ülkemizde yelken sporunu geliştirmek, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, Türkiye’nin değerli isimleriyle bir yelken altında buluşmak ve sanat, spor, basın, siyaset camiası ile yelken sporcularını ödüllendirmek için Marintürk desteğiye 2017 yarışına hazırlanıyoruz. Gelin bu yıl siz de yarışın, mavi sulara farklı açıdan bakıp fark yaratın. Ekim'de Göcek’in dünyaca ünlü koylarında siz de dalgalarla vals yapın, yine "dostluk kazansın”… 10 - 13 Ekim 2017 online kayıtlar için www.rixossailingcup.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
OKULLAR KAPANACAK YELKENLER AÇILACAK
2017 Yaz dönemi yelken kurs programımız 12 Haziran 2017 Pazartesi günü saat 10:0'da başlıyor. 1 Eylül'e kadar 2 haftalık dersler olarak planladığımız 6 dönemlik kurs programı kayıtlarımız başlamıştır. Kayıtlar ve ayrıntılı bilgi için info@gocekyachtclub.org adresinden veya 0252 645 15 49 nolu kulüp numaramızdan iletişim kurabilirsiniz.
Göcek Yarış Haftası'nda büyük kupa “FOX” teknesi ile Oleg Mustafaev ve ekibinin oldu
Doğuş Grubu katkılarıyla düzenlenen 18. Göcek Yarış Haftası, 15 Mayıs günü başladı ve heyecan dolu 6 yarışın ardından 18 Mayıs günü sona erdi. Göcek Yarış Haftası'nda büyük kupa “FOX” teknesi ile Oleg Mustafaev ve ekibinin oldu 18. Göcek Yarış Haftasında “Şarık Tara, Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası “ Fox teknesiyle yarışan Oleg Mustafaev liderliğindeki ekibin oldu. Göcek Yat Kulübü tarafından her yıl 19 Mayıs haftasında düzenlenen ve Doğuş Grubu desteğiyle gerçekleştirilen '18. Göcek Yarış Haftası', 18 Mayıs günü D-Marin Göcek'te yapılan ödül töreniyle sona erdi.
Sayfa : 3 / 19
Göcek Yat Kulübü|Kumburnu Mevkii, İskele Caddesi 48310, Göcek - Muğla