• 16. SONBAHAR GÖCEK YARIŞ HAFTASI - 10 KASIM ATATÜRK KUPASI " 05 - 10 KASIM 2018"
G Ü N C E LY A R I Ş
Yarış İlanı
Yarış ve Etkinlik Programı
Yarış Talimatı
Rotalar
Katılımcı Listesi
Yarış Sonuçları
S P O N S O R L A R I M I Z
Haber ve Duyurular
19 Mayıs 2017 Geri Dön
Göcek Yarış Haftası'nda büyük kupa “FOX” teknesi ile Oleg Mustafaev ve ekibinin oldu
D-Marin Göcek Marina’nın ev sahipliği yaptığı yelken yarışlarında, ulusal ve uluslararası birçok farklı ülke bayrağı taşıyan 37 tekne, 4 gün süresince Göcek Koyları ile Fethiye Körfezini renklendirdi ve yaklaşık 350 yelkenci sıcak yazın habercisi hava koşullarında yaza merhaba dedi. 
 
Şarık TARA’nın desteği ile bu yıl 6.sı verilen “ATATÜRK’ü Anma, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası” ödülü el değiştirdi 18. Göcek Yarış Haftası'nda, kuvvetli rüzgarların yanı sıra, iki farklı cephe arası sakin denizlerde ustalık ve performans gerektiren toplam 6 yarışın sonunda büyük ödül, son iki yıldır kupayı kıl payı kaçıran Oleg Mustafaev liderliğinde yarışan FOX ekibinin oldu. Atatürk'ün Bandırma Vapuru’nun el yapımı maketi olan kupa, D-Marin Göcek Marina Müdürü Onur Ugan ve Göcek Yat Kulübü Komodoru Göker Tuncay tarafından verildi.  
 
Türk yelkenciliğinin Oscar’ı Yaşam Boyu Yelken Ödülü, dünya turu gerçekleştiren ilk Türk kadın denizcisine verildi Yelken dünyasında bir ilk olan ve önceki yıllarda büyük denizcilerimizden Sadun Boro, Giacommo Campari, Cumhur Gökova, Tanıl Tuncel, Haluk Karamanoğlu ve Necati Zincirkıran’a verilen yelken dünyasının Oscarı ‘Yaşam Boyu Yelken Ödülü’ bu yıl Zuhal ATASOY’a layık görüldü. Dünya turu yapan en küçük Türk teknesi olan UZAKLAR ile, dünyayı dolaşan ilk Türk kadını ünvanını elinde bulunduran Zuhal Atasoy’a ödülü, Göcek Yat Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verildiğinde duygulu anlar yaşandı. 
 
Doğuş Grubu’nun son yıllarda yelken sporuna verdiği destek Göcek’te de devam etti. Türk, Almanya, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Avustralya, İspanya, Holanda, Romanya, Litvanya, Çekya, Belçika gibi birçok farklı ülke yelken ustalarını bir araya getiren ve katılımcıların beğenisini kazanan üst seviyede etkinlik etkinlikler gerçekleştirildi. Kuvvetli kuzey rüzgarları ile başlayan yarış haftası, sıcak cephenin etkisindeki sakin havada teknik ve performans gerektiren zorlu mücadele ardından, son gün bölgenin alışıla gelmiş batı esintisinde yapılan iki yarışla, yelkencilere keyifli bir hafta yaşattı. 
 
Uluslararası yat yarışlarına farklı bir soluk ve başka bir heyecan getiren, ülkemizi bu alanda Akdeniz’in mavi sularında gururla temsil eden Göcek Yat Kulübünce organize edilen 18. Göcek Yarış Haftası’nın en başarılı teknelerine Overall kupaları 18 Mayıs akşamı D-Marin Göcek Marina’da düzenlenen kupa töreni ile teslim edildi. Törenin ardından tüm yelkenciler, BLUESTONE grubu konseri ve Power FM performansı ile haftanın yorgunluğunu atıp, gecenin keyfini çıkardılar.  
 
(Yarışın ayrıntılı sonuçları www.gocekyachtclub.org sitesinden ve GYC mobil uygulamasından edinilebilir) 
 
Göcek Yat Kulübü  Organizasyon Komitesi 
 

 

Göcek Yat Kulübü|Kumburnu Mevkii, İskele Caddesi 48310, Göcek - Muğla