You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

21st Göcek Spring Race Week - Şarık Tara, Youth and Sport Cup

17-21 May 2021

Entry List

# Class Name of Boat Brand/Model LOA TCC Skipper Nationality
1 IRC Charter SMYRNA Beneteau Oceanis 34 10.34 m Viacheslav Grishaenkov Russian
2 IRC PENOLA DRAC ONE TONNER 10,77 m 0,949 Nigel Dean BRITISH
3 IRC MARMARISA Hanse 11.99 m 1.021 Gleb Semrenko rus
4 IRC Charter Loreley Dufour 425 12.75 m Sergey Krotov Russia
5 IRC Ada sailor 11,50 m 1015 Ali öztürk Türkiye
6 IRC Charter Cakil 10,34 m David Tsogoev Rus
7 IRC Charter LAL Bavaria 41 12.3 m Andrey Golubev Russia
8 IRC Orange One Grand Soleil 40 12 m Alexey Zhitkov Russian
9 IRC Charter Imagine First 40 12.24 m 1.04 Aleksei Brunov Rus
10 IRC Sailmaker Sun Fast 32 10 m 0.924 Viktor Zakharov Russia
11 IRC Magic Twelve Farr 46 14 m 1.193 Alexander Rubtsov Russian
12 Freshman KACAMAK SUN ODYSSEY 37 11.90 m Ivanov Valery Russia
13 IRC FAVORIT PLUS Farr45 13.86 m 1.187 Maksim Nemchenko Ukrain
14 Freshman Agena Bavaria cruiser 46 14,2 m - Andrii Brus Ukraine
15 IRC El Gato Dufour 40E performance 11,98 m Boris Mashunkin Russian
16 IRC Charter DESIREE II Dufour 412 Grand large 11,9 m SERGEI KAZANTCEV RUSSIAN
17 IRC Gagarin Beneteau First 14.5 m 1.053 Irina Gorodetskaya Russian
18 IRC Courrier du Coeur Beneteau 44.7 13.5 m Stralsky Nikita rus
19 IRC Deviaty Hanse 445 13 m Dmitry Ovsiannikov Russia
20 IRC Omany X 412 12.51 m 1.019 Arbuzov Andrey rus
21 IRC Disiati Hanse 445 13 m Degtiarev Russia
22 IRC Vosmoy Hanse 445 13 m Igor Nagrebelnoi Russia
23 IRC Gde Hanse 445 13 m Anton Baloban Russia
24 IRC Kazhdy Hanse 445 13 m Anton Velskiy Russia
25 IRC Okhotnik Hanse 445 13 m Vladimir Skroba Russia
26 IRC Phazan Hanse 445 13 m Viktor Fetisov Russia
27 IRC Solsting Grand Soleil 34.1 9.98 m 0.968 Stanislav Pechenkin Rus
28 IRC Sidit Hanse 445 13 m Evgenii Golubev Russia
29 IRC Znat Hanse 445 13 m Pavel Podgorniy Russia
30 IRC Rudnica Hanse 445 13 m Vadim Konstantinov Russia
31 IRC Clavella H26 7,88 m 0,840 Leo Kolff Dutch
32 IRC İzmir Yelken MAT 1010 10.15 m 1.031 OLEG KALİNİN RUS
33 IRC Zhelaet Hanse 445 13 m Ivanov Oleg Russia
34 IRC FOX X-yacht 12,34 m 1.117 Rasim Hamidov Azerbaijan
35 IRC MAMMA X-YACHTS X46 14.01 m - ANDREI KHARGOVSKII RUSSIA
36 Freshman Alexandra Dreams Hanse 430 13 m Dmitry Maximov Russia
37 IRC Charter GHOST RIDER SALONA 41 12.5 m 1.069 Petr Kochnev RUS
38 IRC Lagerta Swan 42 12.6 m Sergei Musikhin Russian
39 IRC Charter PYRRHA Dufour 445 GL 13 m Andrei Savitski Belarus
40 IRC Charter Pandeia Dufour 450 GL 13 m Mikalai Martynkou Belarus
41 IRC Looping First 36,7 10,68 m 1,004 Yury Shuvalov RUS
42 IRC Enchantment of Sakhalin Bavaria Vision 42 12.8 m TBA Oleg Nikolaychuk Russia
43 IRC Charter Kia ora Hanse 505 14.85 m Tba Denis Shari Russian
44 IRC Winter Blue Grand Soleil 40 12 m 1,013 Halil Arıkan Türkiye Cumhuriyeti
45 IRC Charter Yassica Hanse 458 14.04 m Maksim Bialkevich Belarus
46 IRC Liquid Sky First 40.7 11.92 m 1.040 Artem Zheleznov Russia
47 IRC MOANA IV DUFOR 335 GL 1.90 9.10 m 0.912 Oleg Kuragin Russian
48 IRC Charter Julia Dufor410 GL 12.35 m Andrei Morozov BLR
49 IRC Zacapa A35 10.59 m Marina Shchegoleva RUS
50 Freshman Red Pepper Dufour 460 Grand Large 14.15m m Veniamin Mokshin Russian
51 Freshman CRUSH Bavaria Cruser 37 11,3 m Sergey Savin Russia
52 IRC Lady Sollare Bavaria 40S 12.35 m Marian Tita Romanian
53 IRC Wings Of Island Beneteau First 40.7 11.92 m 1.040 Tora Kutoglu TURKEY
54 IRC Charter Babe Dufour 335GL 10.28 m Alexey Sherstobitov Russian
55 IRC Charter My First Beneteau First 40.7 11.92 m Mikhail Sazonov Russia
56 IRC ENKA CHEESE A35 10.59 m 1.025 LEVENT PEYNİRCİ TÜRKİYE
57 IRC WINDRIDER FIRST 40 12 m 1.074 EROL ALGUL TC
58 IRC Charter Night & Day Jeanneau Sun Odyssey 44i 13.75m m Sevastian Leshchenko Ukrainian
59 IRC X-Prime x-yacht/xp44 13,29 m Vartan Arutyunyan Rus
60 IRC St.Anna Farr42 12.34 m Vlas Kadetov
61 IRC Charter LORELEY dufour 425 12.7 m Fedor Druzhinin russian
62 Freshman Tomboy Bavaria 36 10.96 m Sergey Lunckin Rus
63 IRC CARROT Dufour 455 13.4 m 0.984 Andrey Raykov RUS
64 Freshman ADADENİZ BENETEAU/OCEANIS 14,98 m EMRE SARNIÇ TC
65 IRC MegaZip Cookson 12 11.98 m 1.110 Alexey Mashkin RUS
66 IRC Valeria Ricochet 930 9.3 m 0.963 Firsov Daniil Rus
67 IRC LIQUID SKY FIRST 40.7 11.92 m 1.040 ARTEM ZHELEZNOV RUS
68 IRC Jeanneau 51 - Selinim (2018) 15.38 m m Grishunin, Aleksandr RUSSIA
69 IRC Lady bubu Elan 37 11.33 metre m TUR397 Yusuf ÇAKIR T.C.
70 IRC Lettland First 36.7 10.68 m Igors Bukovskis Lat
71 IRC MX First 36.7 10.68 m 0.998 Mart Tamm Estonia
72 IRC Exit Grand soleil 15 m Celik’s faynberg Ukraine
73 IRC Yarış - ati Humpreys 40 12 m 1096 Atilla gökova Canadian
74 IRC Charter Kybele Jeanneau SO 409 12,34 m yes ARTEM KHMELNYKOV Ukraine
75 IRC GÖKOVA 3 FORST 11.96 m 1038 CUMHUR GÖKOVA TC
76 IRC Charter Capella Jeanneau Sun Odyssey 44i 13,70 m Artem Anisimov Russia
77 IRC Hey Teacher! Corby 29 Tr 8.85 m Can Akbaşoğlu Türkiye
78 Freshman Wunderbar Oceanis 46.1 13,65 m Viacheslav Frolov Russia
79 IRC NIFKA SENSEI 9m 9.10m m Murad YILMAZ TUR
80 Freshman Nefesss Beneteau Oceanis 43 43 m Erol Akmert Türkiye
81 IRC Nissan - Fiftyfifty Beneteau First 40.7 11.92 m 1.052 Bartu Özsoy Turkey

Our Sponsors