You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

19th Göcek Autumn Race Week

1-05 November 2021

Entry List

# Class Name of Boat Brand/Model LOA TCC Skipper Nationality
1 IRC Jason First 40 12,4 m Brunov Aleksei Russian
2 IRC Tokyo First 40 12.24 m Aleksei Brunov Russian
3 IRC FOX X-yacht 12,34 m 1.116 Rasim Hamidov Azerbaijan
4 Freshman Desperado Dufour 11 m None Oleg Igoshev Rus
5 IRC Charter Loreley Dufour 425 12.8 m Ivan Fateev Russia
6 IRC Sjor GS40C 11.99 m 1.008 Konstantin Nazarenko rus
7 IRC LADY BUBU Elan 11.33 m Yusuf ÇAKIR TC
8 Freshman Babe Dufour 335 grand large 10.28 m Pavel Kucherkov Russia
9 IRC Symfony X-35 10.60 m 1.037 Timakov Anton Rus
10 IRC Gumbel Wind Rider First 40 12,24 m 1,073 Erol Algül TC
11 IRC Charter Sunny Sun Odyssey 36 10,69 m Trifonov Mikhail Rus
12 IRC Wind 15 m Rustam Malikov Russia
13 Freshman La L Bavaria 41 12 m David Tsogoev Rus
14 IRC Enchantment of Sakhalin Bavaria Vision 42 12.8 m 1.008 Oleg Nikolaychuk Russia
15 IRC BELKA2 Raketa1200 12 m Shumarin vasilii Russia
16 IRC Black eagle Beneteau first 40.7 11.96 m Shatskiy Yury Russia
17 IRC Kasatka Salona 41 12.5 m Zhbankov Timofey Rus
18 IRC Charter SAIL LA VIE BENETEAU 11.92 m 1.040 DMITRII NAROZHENKO RUSSIA
19 IRC Charter SINVERGUENZA 2 BENETEAU 11.92 m 1.031 VADIM POPOV RUSSIA
20 IRC Charter Baba Yaga Hanse 375 10,7 m 0,97 Viacheslav Frolov RUS
21 IRC Charter VOSMOY Hanse 445 2.25 Thr 13.52 m 1.041 SERGEY VINOGRADOV RUSSIAN
22 Freshman Skeiron Sun Odyssey 45 13/8 m Alexander Otmakhov Rus
23 IRC Zacapa A35 10.59 m Marina Shchegoleva Rus
24 IRC CARROT Dufour 455 13.4 m 0.983 Andrey Raykov RUS
25 IRC Winter Blue Grand Soleil 11.99 m 1,013 Halil Arıkan TC
26 IRC Charter Julia Dufour 410 11.98 m Zhurikov Aleksei Belarus
27 IRC Charter Sky Fall Elan 45 13 m Vavilov Nikita Rus
28 IRC Alexandra Dreams Hanse 430 13,15 m 1,04 Maximov Dmitry Russia
29 IRC Take Wind Bavaria 42 match 12.55 m 1.037 Andrey Ukhin Rus
30 IRC Charter Gde Hanse 445 13 m Igor Nagrebelnoi Estonia
31 IRC Charter Happy Day 13.39 m Sevastian Leshchenko Ukrainian
32 IRC Charter NAR Oceanis 40 40 m MIKHAIL STUPKO RUSSIAN FEDERATION
33 IRC Looping First 36,7 10,68 m 1,004 Yury Shuvalov RUS
34 Freshman Altair II Bavaria 36 11.4 m Andrey Kolyada Rus
35 IRC ST. Anna Farr42 12.37 m 1.079 Vlas Kadetov Russia
36 IRC Charter 4 friends bavaria 14,27 m Andrii Brus UKRAINIAN
37 IRC Charter KIA ORA 14.85 m 1.070 Denis Shari Rus
38 IRC Magic Twelve Farr 46 14 m 1.193 Taranov Maksim Russian
39 IRC PENOLA DRAC ONE TONNER 10.77 m NIGEL DEAN BRITISH
40 IRC Papirus Dufour 12.8 m Valerii Ivanov Россия
41 IRC Charter Coconut Kiss Duffour / 360G 9,98m m Oleksandr Zubaryev Ukraine
42 IRC Sailmaker Sun Fast 32 9.34 m 0.924 Julia Vernik Russia
43 IRC Charter Desiree II Dufour 412 GL 12.35 m Viacheslav Grishaenkov Russia
44 IRC Armador Bavaria match 35 10.79 m 0.996 Mikhail Skachkov RUS
45 IRC Charter BURDA Beneteau Oceanis 411 12,3 m Mareev Sergey Russia
46 IRC Charter Kacamak Jeanneau sun odysey 11.90 m Olga Koriakova russian
47 IRC İzmir Yelken MAT 1010 10,15 m 1.031 OLEG KALİNİN RUS
48 IRC Charter Daphne Dufour 405 Grand Large 12.17 m Igor Omelchenko Russian
49 IRC Charter GHOST RIDER SALONA 41 12.5 m Petr Kochnev Russia
50 IRC Clavella H26 7,88 m 0,840 Leo Kolff Dutch
51 IRC Charter Zhelaet Hanse 445 13.40 m 1.041 Dmitrii Ovsiannikov Russian
52 Freshman Tersane Hanse 418 12,5 m Mikhail Protasov Azerbaijan
53 IRC Charter Pandeia Dufour 450 GL 13.5 m Boris Iudin Russian
54 Freshman Din Tonik SUN ODYSSEY 39i 11.86 m Stanislav Pechenkin Rus
55 Freshman Andiamo Bavaria 41 12.85 m Solowiev Sergei RUS
56 IRC ALGERIA FIRST 40 CR 12.58 m SERGEI KAZANTCEV RUS
57 IRC X-Prime X-yacht 13,29 m 1.126 Vartan Arutyunyan Rus
58 IRC Solsting Grand Soleil 34.1 9.98 m 0.994 Anna Arbitailo Russia
59 IRC DANCER BENETEAU FIRST 375 11.30 m KONSTANTIN MARKOV RUS
60 IRC Moana IV DUFOUR 335GL 9.98 m 0.912 Oleg Kuragin RUS
61 IRC Boabunda Wally60 17.98 m 1.33 Lucas Massa ARGENTINO
62 IRC Pearl Dufour45E 13.6 m Alexandr Pershutov RUS
63 IRC Charter Night@Day Sun Odyssey 44i 13.7 m Andrei Morozov BLR
64 IRC Vivat Grand Soleil 42 Race 12,6 m Yuri Firsov Russia
65 IRC Charter Almina Bavaria Cruiser 40 12.35 m m BOROVYAK ALEXEY RUS
66 IRC Hey Teacher! Corby 29 TR 8.85 m 0,979 Serhat Ayan Türkiye
67 IRC NOVIK Spray 42 12.9 m 1.148 Alexandr Kravets Russian
68 Freshman La Belle Beneteau FIRST 405 12.48 m PAVEL KAMAKIN RUSSIA
69 IRC Lettland First 36,7 10.68 m 1,004 Igors Bukovskis Lat
70 IRC RAMA Bavaria 46 Cruiser 14.27 m Pistsov Konstantin Russian
71 IRC Technonicol X-41 12,35 m SERGEY BRYUZGA Russia
72 IRC Lagertha Swan 42 12.6 m Sergei Musikhin Russian
73 IRC MOON SHADOW ELAN 444 13 m 0,926 Konev Vitalii Russian
74 IRC Valeria Ricochet930 9.30 m 0.963 Firsov Daniil Rus
75 IRC Charter White Pearl Dufour 350 10 m YULIA SKACHKOVA Russian
76 IRC LIQUID SKY FIRST 40.7 11.92 m 1.040 ARTEM ZHELEZNOV RUSSİAN
77 Freshman yerdeniz sun odissei 409 11.99 m 0.990 mikhail semenov rus
78 Freshman SORA Oceanis 34 11 m Aleksei Perederii rus
79 Freshman Albacore Oceanis 45 12.7 m Fedor Druzhinin Russian
80 IRC Charter Foxy Fox Salona 41 12.5 m Illya Pavlov Ukraine
81 IRC Charter Mercann Jeanneau 12,34 m 0.972 Denis Aksenov RUSSIAN
82 Freshman Gin Fizz Sun Odyssey 389 11.75 m IGOR PASYUKOV Russia
83 IRC FAVORIT PLUS Farr45 13.86 m 1.195 Maksim Nemchenko Ukrain
84 IRC Courrier du Coeur 13.5 m 1.095 Arbuzov Andrey rus
85 IRC Charter Summerdream Jeanneau 57 17,87 m TBA TR
86 IRC Charter Summerlove Jeanneau 57 17,87 m TBA TR
87 IRC Charter Red Marlin Sun Odyssey 490 14,80 m TBA TR
88 IRC Charter Capricorn Sun Odyssey 479 14,43 m TBA TR
89 IRC ada sailor Grand Soleil 11,30 m 1017 Ali Öztürk TC
90 IRC NORD STAR Dufour 36P 10.99 m Andrey Kapitanov RUS
91 Freshman The imperial crusier Jennaeu S. O 469 13.65 m K. Volkan Saner T. C
92 IRC Charter EKINOX BAVARİA 42 CRUISER 12,83 m 0,967 VALENTIN NIKOLOV BULGARIA
93 IRC Iskorpit Sunfast 3200 9.78 m 0,995 Sergei Golofast Rus
94 IRC Europen yelken takımı Mat 12 12.45 m 1124 Oytun çalışlar T.c
95 IRC Charter Blondi Oceanis 35 9.97 m 0.897 Vadim Popolutov Russia
96 IRC Lady Sollare Bavaria 40S 12.35 m 1.002 Marian Tita Romanian
97 IRC MARMARISA Hanse 400 11.99 m 1.016 Gleb Semerenko rus
98 Freshman NANNA BAVARIA 51 Cruiser 15.59 m RUS RUS
99 IRC Charter Deviaty Hanse 445 2.25 Thr 13.4 m 1.041 ANTON VELSKIY Russian
100 IRC Charter Grey Goose Salona 41 12.5 m 1.068 Kortikov BelRUS
101 IRC Charter Okhotnik Hanse 445 13.40 m 1.037 Boris Avdeev Rus
102 Freshman DanLin 1 Beneteau Oceanis45 13.5 m Bahadır Kurtuluş T.C.
103 IRC Vakkorama Farr40 12 m Cem hakko Tc
104 IRC Exit Grand Soleil 15 m Faynberg Feliks Ukraine
105 IRC Strekoza Salona 12,5 m 1,069 Mikhail Mishchenko Russia
106 IRC STORMY-WİNDY YACHTİNG MOUNTH 9.60 m 1.024 TUNCA ÇALIŞKAN TÜRKİYE
107 IRC Charter SMYRNA Oceanis 34 10.34 m 0.925 Sergey Avakov Russian Federation
108 IRC IMAGINE Beneteau First 40 12,58 m 1.039 Berbekov Inal Russian
109 IRC MX First 36.7 10.68 m 0.998 Viktoria Farber Estonia
110 IRC Charter GIN FIZZ Sun Odyssey 389 11.75 m 0.952 IGOR PASYUKOV RUSSIA
111 IRC Charter Grace Dufour 450 GL 13.50 m Murat Abdrakhmanov Kazakhstan
112 IRC Gagarin Beneteau First 14.5 m 1.051 Alexey Moskvin Russian
113 IRC Charter Ambient v Dufour 445 gl 13.50 m 1.021 Bukin Viacheslav Russian
114 IRC Charter Red Scorpion SALONA 41 12.5 m 1.065 VASILY KOROBEYNIKOV Russian

Our Sponsors