You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

20th Göcek Autumn Race Week

31-04 November 2022

Entry List

# Class Name of Boat Brand/Model LOA TCC Skipper
1 IRC Charter LAL Bavaria 41 12 m Alexey Borovyak
2 IRC Lastochka Salona 45 13,55 m Valerii Grygoriev
3 IRC CHEESE VI ARCHAMBAULT 35 10.59 m 1.023 ARTEM ZHELEZNOV
4 IRC AGILE X 35 10.61 m 1.033 OLEG KALİNİN
5 IRC LEMON MAT12 12.45 m 1.113 MIKHAIL SKACHKOV
6 IRC 27 MUMM 36 10.92 m 1.065 YULIA SKACHKOVA
7 IRC Charter EKINOKS BAVARİA 42 CRUISER 12.83 m 0.951 VALENTIN NIKOLOV
8 IRC LIQUID SKY FIRST 40.7 11.92 m 1.045 RUSTAM MALIKOV
9 IRC Charter Vosmoy Hanse 445 2.25 Thr 13.52 m 1.040 Sergei Vinogradov
10 IRC FOX X-41 12.35 m 1.1 Rasim Hamidov
11 IRC JASON First 40 12.24 m 1,098 Aleksei Brunov
12 IRC Tokyo First 40 12.24 m 1,028 Boris Burmentiev
13 IRC Wings Racing Melges 32 9,70 m 1.128 Tora KUTOĞLU
14 IRC Charter Phasan Hanse 445 13.4 m 1.041 Yuri Dorozhkin
15 IRC FAVORIT Farr45 13,46 m 1.204 Alaguzov Tursengali
16 IRC Iskorpit San Fast-3200 8.62 m 1,002 Sergey Golofast
17 IRC Charter kia ora Hanse 505 2.38T 15.4 m 1.067 Kirill Roletskiy
18 IRC Black Eagle Beneteau first 40.7 11.96 m 1.025 Shatskiy Yury
19 IRC Charter Kairos Beneteau Oceanis 51.1 15 m Viktor Fetisov
20 IRC Sinverguenza Dos Beneteau First 40.7 11.90 m Vadim Popov
21 IRC Sail La Vie Beneteau First 40.7 11.90 m Anton Timokhin
22 IRC SJOR Grand Soleil 40C 11.99 m 1,006 Alexander Romanov
23 IRC Charter Neptun Bavaria 46 14.27 m Maksim Bialkevich
24 IRC Charter CADENZA Bavaria 41 12 m Grishaenkov Viacheslav
25 IRC MAD X x 41 2.250 12.34 m 1.108 Inal Berbekov
26 IRC Charter skyfall elan impression 45 13 m 0,968 NIKITA VAVILOV
27 IRC Charter Znat Hanse 455 13,6 m Roman Shantar
28 IRC Artful A 40 RC 11.98 m 1.081 Konstantin Pistsov
29 IRC Charter Foxy fox Salona 41 12.5 m Denis Shari
30 IRC strekoza salona 41 12.5 m 1.068 mikhail mishchenko
31 IRC Charter Red Skorpion Salona41 12,5 m Andrii Romaniuk
32 IRC Space jockey J-boat 9.9 m 1.021 Viktor Zakharov
33 IRC Charter RED ZEPPELIN salona 41 12.5 m EVGENIY NIKIFOROV
34 IRC Vakkorama farr 40 12.41 m cem hakko
35 IRC Charter GHOST RIDER SALONA 41 12.50 m PETR KOCHNEV
36 IRC Charter Surprise Dufour 450 GL 13.5 m Iudin Boris
37 IRC Courrier du Coeur Beneteau 44.7 13.5 m 1.097 Arbuzov Andrey
38 IRC LIQUID SKY First 40.7 11.92 m 1.043 Rustam Malikov
39 IRC Charter Grace Dufour 450 GL 14.5 m Dmitriy Narozhenko
40 IRC Mersin Yelken Akademisi Mat 12 12.45 m 1122 Oytun Çalışlar
41 Freshman Ambiente V Dufour 445 GL 13.5 m Dmitry Zemlyznoy
42 IRC Charter Babe Dufour 335 grand large 10.28 m 0.917 Pavel Kucherkov
43 IRC CARROT DUFOUR 455 13.4 m 0,981 Andrey Raykov
44 IRC Cape code Bavaria Match 42 12.88 m 1.053 Fiodor Latipov
45 IRC Bonny Staf Benetau First 40.7 12 m 1.028 Georgi Boev
46 IRC Planeta X X-Yachts/ X-412 12.51 m 1.014 Sergey Savin
47 IRC Charter Baba Yaga 11.0 m 0,958 Viacheslav Frolov
48 IRC Charter KACAMAK Jeanneau Sun Odyssey 37 11,9 m Olga Koriakova
49 IRC Charter Disiaty Hanse 445 13,4 m 1,04 Alexey Simakin
50 IRC Charter Okhotnik Hanse 445 14 m Boris Avdeev
51 IRC Charter Anda Sun Odyssey 44, 13.34 m 1.006 Pysmennyi Oleksii
52 IRC NOVIK Spray 42 12.8 m 1.147 Alexandr Kravets
53 IRC Charter CAPELLA II Sun Odyssey 44i 13,41 m 1,002 Dmitry Komarov
54 IRC Magic Twelve Farr 46 14 m 1.19 Taranov Maksim
55 IRC BURAN J122 2.20 E 12,19 m 1.088 Alexey Moskvin
56 IRC Looping First 36,7 1068 m 1,003 Yury Shuvalov
57 IRC Charter IMAGINE FIRST 40 12.24 m 1.041 Denis Aksenov
58 Freshman Schnecke Jeanneau Sun Odyssey 36i 11 m Sergei Mareev
59 IRC Omani X-412 12 m Anton Velskiy
60 IRC Rossko Racer JPK 11.80 11.80 m 1.096 Zhbankov Timofey
61 IRC Kasatka Salona 41 12.5 m Zhbankov Timofey
62 IRC Lagertha Swan 42 12.6 m SERGEi Musikhin
63 Freshman SWEET DUFOUR 430 GL 13,24 m SHAKHMIN ILIA
64 IRC Symfony X-35 10.6 m 1.036 Timakov Anton
65 IRC BUYAN Grand Soleil 44 13.4 m 1.128 Sergei Karavaev
66 IRC Charter FRIENDS OCEANIS 41.1 11,98 m 0,983 Sergei Kazanchev
67 IRC Gamma Feeling 39 11.5 m 1 Firsov Daniil
68 IRC Charter OPAL II BAVARIA CRUISER 41 11,9 m Vitaly Konev
69 IRC MARMARISA Hanse 400 11.99 m 1010 Gleb SEMERENKO
70 IRC PENOLA DRAC ONE TONNER 10.77 m 0.944 NIGEL DEAN
71 IRC Topcu Bavaria Chruiser 46 14,27 m Vladislav Yaroshchuk
72 IRC Clavella H26 7,88 m 0,839 Leo Kolff
73 IRC Raptor Elan E4 10,6 m Anatolii Shchurenkov
74 IRC Charter Selina Beneteau Oceanis 393 11.94 m Valentin Dudukalov
75 IRC Charter Zhelaet Hanse 445 13.52 m 1.040 SERGEI REZNIK
76 IRC Enchantment of Sakhalin Bavaria Vision 42 12.8 m 1.006 Oleg Nikolaychuk
77 IRC Ada Sailor Grand Soleil 11’30 m 1014 Ali Öztürk
78 IRC Hey Teacher! Corby 29 Tr 8.85 m 0,979 Serhat Ayan
79 IRC Santa Anastasia Salona 44 13,5 m 554.9 Andrei Bragin
80 IRC STORMY WİNDY YACHTİNG MOUNTHGAY30 9.60 m 1023 TUNCA ÇALIŞKAN
81 IRC x-Prime x-yacht 13.27 m 1.127 Vartan Arutyunyan
82 IRC Lettland First 36.7 10.68 m 1.003 Igors Bukovskis
83 IRC Charter Esen Mila Dufour 425 12.5 m Evgenii Smirnov
84 IRC Charter Pandeia Dufour 450 13.25 m Oleg Ovsiannikov
85 IRC Russes First 44.7 13.35 m 1.025 Maxim Sofel
86 IRC Charter GDE Hanse 445 13.52 m Budykho Aleksandr
87 IRC FEROCIOUS JEANNEAU /SO 409 11.99 m 1.028 HAMDİ ÇAKIROĞLU

Our Sponsors